Euro 2012. Czesi: dziękujemy za gościnnośc

- Wzmocniliśmy naszą obronę. Wiedzieliśmy, że zaatakują, byliśmy jednak gorsi - powiedział Michal Bilek po przegranej z Portugalią w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Czesi wracają do domu i dziękują Polakom za organizację turnieju i gościnność.

- Jesteśmy rozczarowani, bo przegraliśmy. Naprawdę myśleliśmy o półfinale, lub nawet finale. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy sytuację, ale w drugiej opadliśmy z sił. Portugalczykom łatwiej było strzelić gola. Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy na ich poziomie - powiedział po meczu czeski selekcjoner.

- Jeśli grasz otwarty mecz przeciwko Portugalczykom, szybko zostaniesz ukarany. Bardzo ciężko jest ich zatrzymać - dodał. Za chwilę dziennikarze zapytali go o bohatera czwartkowego meczu - Cristiano Ronaldo. - Jeśli chodzi o Ronaldo - on jest po prostu świetnym piłkarzem. Przejście przez obrońców nie jest dla niego problemem. Cały świat zastanawia się czy jest lepszy od Messiego, ja myślę, że obaj są genialni. Nie wiem kto zawinił przy straconej bramce. Gabre Salasie to świetny zawodnik, ale Ronaldo okazał się być jeszcze lepszy. Sam zadecydował o wyniku spotkania - powiedział Bilek.

Po czeskim selekcjonerze głos zabrał rzecznik prasowy Czechów Jaroslav Kolar. - Chciałbym podziękować kibicom, którzy byli z nami przez całe mistrzostwa. Chciałbym także podziękować Polakom za organizację tego turnieju i za wielką gościnność. Mamy tu wielu przyjaciół. Tym miłym akcentem zakończono pomeczową konferencję prasową.

Wygraj piłkę którą Ronaldo ostrzeliwał słupki! Weź udział w konkursie!

Więcej o: