Czechy - Portugalia. Cristiano Ronaldo na piątkę [OCENY]

Portugalczycy wygrali 1:0 z Czechami po golu Cristiano Ronaldo i zagrają w półfinale Euro 2012. Napastnik Realu Madryt zasłużył na piątkę za ten mecz. (oceny w skali 1-6).

Cech najlepszy, znowu słabiutki Baros [OCENY CZECH] ?

Rui Patricio 3+

Ciężko go oceniać, bo był właściwie bezrobotny. Czesi nie oddali celnego strzału na bramkę.

Joao Pereira 4

Tak, jak z Holandią, grał bardzo solidnie z prawej strony. Na nim najczęściej zatrzymywały się rajdy Pilarza i Plaszila.

Bruno Alves 4

Bez błędów, ale tak jak Patricio nie miał dużo pracy, bo większość czeskich ataków rozbijała się już na linii pomocy.

Pepe 4

Mniej widoczny przy stałych fragmentach, ale też Czesi bronili przy nich bardzo dobrze. W defensywie bez zarzutu.

Fabio Coentrao 4+

Najaktywniejszy w ofensywie z portugalskich obrońców. Kilka razy z łatwością minął Jiraczka i stwarzał zagrożenie pod bramką Petra Czecha. W obronie solidny, choć to po jego stronie Czesi stworzyli najgroźniejszą akcję, gdy po podaniu Daridy z piłką minął się Barosz. Można mu to jednak wybaczyć, bo poza tym, cała portugalska obrona zagrała wzorowo.

Raul Meireles 3+

W pomocy każdy ustępował miejsca Ronaldo, ale on chyba najbardziej. Próbował rozgrywać i strzelać, ale lepsi byli Nani i Moutinho. W defensywie skuteczny.

Miguel Veloso 3+

Ostatnia zapora przed obrońcami. Ze swojej roli wywiązał się bez zarzutu, ale złapał głupią żółtą kartkę za bezmyślny faul, co może mieć znaczenie, jeśli Portugalczycy myślą o finale.

Joao Moutinho 4+

Wspaniała asysta przy bramce Ronaldo - dynamicznie wbiegł w pole karne i dośrodkował. Oddał też jedyny celny strzał w pierwszej połowie, a po przerwie też groźnie strzelał z dystansu, choć Petr Czech był na posterunku.

Nani 4+

Na początku dużo biegał, zmieniał skrzydła, starał się coś kreować, ale niewiele z tego wynikało. W drugiej połowie przyśpieszył - kilka razy strzelał, siał zagrożenie pod bramką rywali, aż w końcu zapoczątkował akcję, po której padł gol podając do Moutinho.

Helder Postiga 3-

Niewidoczny. Jego obecność na boisku w podstawowym składzie to właściwie najlepszy dowód, że Portugalia nie ma dobrego środkowego napastnika. Zmieniony w 40. minucie z powodu kontuzji.

Cristiano Ronaldo 5

Gracz meczu. Wszędzie było go pełno, pokrzykiwał na kolegów, strzelał nożycami, strzelał z wolnego, dwukrotnie trafił w słupek. Nawet we własnym polu karnym wyręczył raz bramkarza wybijając piłkę na róg. W drugiej połowie sprawiał wrażenie, że chce ten mecz wygrać sam. I w końcu znalazł się w polu karnym - dokładnie tam, gdzie trzeba.

Hugo Almeida 3

Na początku drugiej połowy strzelał groźnie po dośrodkowaniu Meirelesa, co jednak nie uczyniło go specjalnie bardziej widocznym napastnikiem od Postigi.

Custodio i Rolando grali zbyt krótko, żeby ich oceniać.

Wygraj piłkę którą Ronaldo wstrzelił Portugalię do półfinału Euro 2012! Weź udział w konkursie!