Francja na Euro 2012. Słynny Emmanuel Petit krytykuje grę swoich rodaków

Były pomocnik reprezentacji Francji uważa jednak, że ?Trójkolorowi? mają szanse w ćwierćfinałowym starciu z Hiszpanią.

Petit to mistrz świata z 1998 r. i mistrz Europy z 2000. Byłemu graczowi "Les Bleus" nie podobał się występ jego młodszych kolegów w przegranym meczu ze Szwecją. - Oczywiście, że można przegrać, ale nie wolno przegrać, w taki sposób! Nie widziałem, aby nasi zawodnicy byli gotowi fizycznie i psychicznie do stawienia czoła Szwedom - mówi na łamach "France Football".

W ćwierćfinale Euro 2012 Francuzom przyjdzie się zmierzyć z mistrzami świata. - Hiszpanie grają w mniej imponującym stylu niż poprzednich latach, ale wciąż są skuteczni. Nawet jak grają na pół gwizdka, to wciąż są trudni do pokonania. Czy Francja jest w stanie wygrać? Myślę, że tak. Aby mieć nadzieje na wygraną, nasz zespół musi być świetnie dysponowany w każdym elemencie gry - podkreśla Petit.

W obozie "Les Bleus" już trwają intensywne przygotowania do ćwierćfinału. - Do późnych godzin nocnych analizowaliśmy grę Hiszpanii na zapisach wideo. Oglądaliśmy ich mecze na Euro 2012, aby poznać ich taktykę. Niewiele zespołów może pokonać Hiszpanię, ale zrobimy wszystko, aby wprowadzić odpowiedni plan - mówił na konferencji prasowej drugi trener Alain Boghossian. Na drobne problemy zdrowotne narzekają Samir Nasri i Franck Ribery, ale na Hiszpanów mają być gotowi.

Ole, ole, ole, ole! Trybuna Kibica zawsze pełna

Więcej o: