"Daily Mail" wychwala Kraków i zastanawia się: "Czemu tu nie ma Euro 2012?"

Jeszcze kilka tygodni temu brytyjskie media krytykowały wybór Krakowa jako bazy pobytowej reprezentacji Anglii, a dziś o stolicy Małopolski piszą w samych superlatywach.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

"Piękny Kraków, ze swoją pogodą ducha, majestatem i zabytkami, jest w stanie zaspokoić wymagania każdego" - pisze dziennikarz "Daily Mail" w obszernym reportażu z wizyty w naszym mieście. Tekst nosi tytuł "Zachwycający Kraków okazuje się idealnym miejscem dla Roy'a Hodgsona i jego gwiazd".

"Wizytówką miasta jest oczywiście Rynek. Są tam okazały zamek, dziesiątki kościołów i niezwykłe parki. Nie da się tu także zapomnieć o przeszłości" - pisze autor i opisuje swoją oraz piłkarzy wizytę w muzeum Auschwitz-Birkenau. "To była wizyta, której nie da się szybko zapomnieć."

"Byłem też zafascynowany wizytą w Nowej Hucie pełną socjalistycznych zabudowań, która daje namiastkę tego, jak wyglądał komunizm" - czytamy w "Daily Mail".

Autor zastanawia się, dlaczego Kraków nie organizuje meczów Euro 2012. "Wyczułem dumę z tego, że Anglicy zamieszkali właśnie tutaj. Może wynika to z faktu, że nie odbył się tu żaden mecz. Dla mnie to co najmniej zastanawiające. Do gry w tej sprawie weszli politycy. Być może zapanowało przekonanie, że Kraków - w Polsce cel podróży nr 1 - nie musi być przedstawiany szerszej publiczności?".

Bardzo mocny głos z Anglii. Sol Campbell: Z Euro 2012 możecie wrócić w trumnie!

Więcej o: