Boom w Anglii. Kraków nie skorzysta na nim tak jak Kijów

Po awansie reprezentacji do ćwierćfinału Euro 2012 angielscy kibice rzucili się do... wyszukiwarek lotów. Tysiące fanów wybierają się na mecz z Włochami!

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Kilka sekund po gwarantującym awans golu Wayne'a Rooney'a w meczu z Ukrainą, fani zaczęli masowo sprawdzać w internecie tanie połączenia z Ukrainą. Na popularnej wyszukiwarce Skyscanner.net zanotowano aż 600 proc. wzrost zainteresowania lotami do Kijowa.

Na niedzielny półfinał z Włochami do stolicy Ukrainy ma przyjechać aż 10 tys. fanów. Nie wszyscy mają bilety, ale wielu z nich chce bawić się i oglądać spotkanie w strefie kibica. - Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania - mówi na łamach "Daily Star" osoba z branży turystycznej.

Szybko skończyły się bilety w tanich liniach lotniczych (z Anglii do Kijowa z międzylądowaniem w Polsce). Dlatego biura turystyczne chcą zorganizować specjalny czarter do Kijowa.

Tymczasem zainteresowanie Krakowem, w którym mieszkają angielscy piłkarze, nie jest tak duże. - Po meczu Anglii z Ukrainą, ani w ostatnim tygodniu nie zanotowaliśmy wzrostu liczby wyszukiwanych połączeń do stolicy Małopolski - mówi dla krakow.sport.pl Jamie Wortley z biura prasowego Skyscanner.net.

Euro 2012. Na Hutniku było klepisko, teraz równo jak lotnisko [FOTO]

Więcej o: