Euro 2012. Roy Hodgson nie oglądał spotkania Włochów. "Byłem pewien, że zagramy z Hiszpanią"

Szkoleniowiec Anglików przyznał, że w poniedziałek śledził spotkanie Hiszpania - Chorwacja, bo był przekonany, że w ćwierćfinale to mistrzowie świata będą ich rywalem.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

Anglicy we wtorek pokonali Ukrainę (1:0) i dzięki porażce Francji ze Szwecją zajęli pierwsze miejsce w grupie. W grupie C na drugim miejscu rywalizację zakończyli Włosi i to oni będą przeciwnikiem Anglików w niedzielnym ćwierćfinale.

Hodgson przyznał, że do tej pory nie przyglądał się wnikliwie grze Włochów. - Oczywiście, widziałem ich mecze, ale oglądałem je dość pobieżnie - mówi angielski szkoleniowiec. - Wydawało mi się, że wpadniemy na Hiszpanów, więc odpuściłem mecz Włochów z Irlandią. Chorwacja zagrała wyjątkowo dobre spotkanie i miała ogromnego pecha.

Angielskiemu trenerowi łatwiej będzie rozgryźć taktykę Włochów, bo sam płynnie mówi po włosku. Przez dwa lata pracował w Interze Mediolan, zaliczył także krótki epizod w Udinese. - Znam kilku zawodników, ale na bliższą analizę jeszcze przyjdzie czas. Przygotowania do meczu z Włochami trwają dopiero od środy - stwierdził Hodgson.

Początek spotkania Anglia - Włochy w niedzielę o godz. 20.45.

Roy Hodgson - starszy pan na kryzys

Więcej o: