Publiczna debata nad losem Van Marwijka. "Niech stanie przed lustrem i powie, co poszło nie tak"

Na łamach holenderskich gazet trwa dyskusja, czy po blamażu na mistrzostwach Europy selekcjoner Holendrów powinien odejść. Zdania są podzielone.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

Gazeta "Algemeen Dagblad" otworzyła nawet specjalny panel dyskusyjny, w którym o dalszych losach szkoleniowca wypowiadają się ludzie związani z piłką. Aad de Mos, szkoleniowiec Sparty Rotterdam, opowiada się za zmianą selekcjonera. - Reprezentacja powinna zacząć przygotowania do mistrzostw świata z czysta kartą. Tak się dzieje w klubach, gdy trener nie spełni stawianych mu celów, i tak powinno być w reprezentacji. Ponadto drużyna jest podzielona i w takiej atmosferze ciężko będzie van Marwijkowi coś zbudować - ocenia były szkoleniowiec.

Innego zdania jest Huub Stevens, trener Schalke 04, który uważa, że niepowodzenie na Euro nie jest winą trenera, ale zawodników - Holandia zawiodła na Euro, ale za Van Marwijkiem przemawiają sukcesy w poprzednich latach. Jestem pewien, że te mistrzostwa Europy go wiele nauczyły. Niech stanie przed lustrem, spojrzy prosto w twarz i odpowie sobie na pytanie, co poszło nie tak - radzi trener niemieckiej drużyny.

Za pozostawieniem Van Marwijka opowiada się także Martin Sturkenboom, były menedżer Ajaksu Amsterdam: - Budowa drużyny musi pójść w innym kierunku, ale z Van Marwijkiem na pokładzie. Dwa lata temu szkoleniowiec był czczony, a teraz miesza się go z błotem. Tak nie może być.

Decyzję o dalszych losach selekcjonera podejmie Bert Van Oostveen, szef holenderskiej federacji piłkarskiej. Wśród kandydatów na nowego trenera wymienia się najczęściej Co Adriaanse, Lousa van Gaala i Johana Cruyffa.

Arjen Robben: Nawet najwięksi pesymiści nie przewidzieliby tego

Więcej o: