Cesare Prandelli: Mario Balotelli musi nauczyć się uśmiechać

- Jeśli Balotelli chce być wielkim piłkarzem, powinien przyzwyczaić się do tego, że inni go krytykują, a trener może posadzić go na ławce rezerwowych, tylko dlatego, że wymaga od niego więcej. Wypada. by zrozumiał, że to dla jego dobra i nikt nie chce go skrzywdzić - przekonuje Prandelli, selekcjoner reprezentacji Włoch.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

W ostatnim meczu fazy grupowej z Irlandią szkoleniowiec nie zdecydował się, by wystawić napastnika Manchesteru City od pierwszej minuty. Piłkarz wszedł na ostatni kwadrans, a w końcówce strzelił gola nożycami. Po tym, jak trafił do siatki na jego twarzy nie pojawił się jednak nawet uśmiech. Balotelli wykrzykiwał jedynie obelżywe słowa w kierunku kibiców rywala. Koledzy z drużyny szybko zasłonili mu usta. - Dlaczego Mario nie pokazuje emocji? Bo ma taką manierę. Lubi ją. Czy powinien być bardziej spontaniczny? Musi nauczyć się uśmiechać. Chociaż, może to ja nie rozumiem sposobu, w jaki okazuje radość - ironizuje Prandelli.

Trener grę swojej drużyny w poniedziałkowym meczu ocenił na siódemkę w 10 stopniowej skali. Bardziej niż z występu podopiecznych cieszył się jednak z czegoś innego. - Spotkanie przed telewizorami oglądało 20 milionów Włochów. Jestem szczęśliwy z tego powodu. To pokazuje, że ludzie utożsamiają się z reprezentacją - podkreślał.

Euro 2012. Na Włochów czeka 22-letnia piłka z mundialu i 42-calowe telewizory

Więcej o: