Euro 2012 w Warszawie. Victoria dla Cristiano Ronaldo

Zaledwie kilkadziesiąt godzin spędzą w Warszawie reprezentanci Portugalii i Czech, którzy zagrają w czwartek w pierwszym ćwierćfinale Euro na Stadionie Narodowym. Jedna z największych gwiazd turnieju Cristiano Ronaldo z drużyną zatrzyma się w hotelu Victoria. Czesi zamieszkają w hotelu Mercure Grand.

Przed mistrzostwami Europy UEFA ustaliła listę tzw. hoteli transferowych, w których zatrzymują się reprezentacje przyjeżdżające na mecze do miast znajdujących się w odległości powyżej 60 km od stałej bazy turniejowej. W Warszawie rolę takich hoteli pełnią pięciogwiazdkowy Sofitel Victoria naprzeciwko placu Piłsudskiego i czterogwiazdkowy Mercure Grand przy Kruczej.

W środę w pierwszym z nich zakwaterują się na kilkadziesiąt godzin piłkarze i sztab reprezentacji Portugalii, którzy podczas turnieju mieszkają w wielkopolskiej Opalenicy. Do Warszawy przylecą z Poznania samolotem. W tym drugim tego samego dnia zamieszkają Czesi, którzy przylecą około południa z bazy we Wrocławiu.

Jeśli do tej pory warszawiacy narzekali, że podczas turnieju nie było w stolicy wielkich futbolowych gwiazd (podczas meczów fazy grupowej w Warszawie mieszkali tylko reprezentanci Polski i Rosji), to teraz powinni być zadowoleni. Do stolicy przyjeżdża jeden z najsłynniejszych obecnie piłkarzy świata Portugalczyk Cristiano Ronaldo. Krytykowany za pierwsze dwa mecze Euro błysnął geniuszem w trzecim meczu z Holandią strzelając obydwa gole dla swojej drużyny. Teraz będzie chciał pomóc swojej drużynie wygrać w ćwierćfinale z Czechami.

Przyjazd CR7 i kolegów z reprezentacji to gratka dla łowców autografów, którzy powinni tłumnie oblegać Sofitel Warsaw Victorię, aby wypatrzyć swoich idoli. Portugalczycy spędzą w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Warszawie tylko jedną noc - ze środy na czwartek. - Cieszymy się, że w naszym hotelu zatrzymają się reprezentanci Portugalii. Będą mieć do dyspozycji luksusowe pokoje i jeden z największych basenów hotelowych w stolicy - mówi Katarzyna Nowak z biura prasowego sieci hoteli Orbis.

Hotel Mercure Grand, w którym zatrzymają się reprezentanci Czech przeszedł kilka lat temu gruntowny remont. - Mercure Grand ma swój oryginalny klimat i wystrój. W według serwisu TripAdvisor jeden teraz z 25 najmodniejszych hoteli w Polsce. Na pewno spodoba się piłkarzom reprezentacji Czech - dodaje Nowak.

Czwartkowy mecz Czechy - Portugalia rozpocznie się o 20.45 na Stadionie Narodowym.

Więcej o: