Euro 2012. Ważą się losy Berta van Marwijka

Na selekcjonera reprezentacji Holandii po kompromitującym występie w Euro 2012 sypią się gromy. Ale wszystko wskazuje, że Bert van Marwijk zachowa posadę.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Holendrzy zakończyli turniej bez punktu i w poniedziałek wyjechali z Krakowa. - Wszyscy spodziewają się dymisji trenera - mówił portalowi krakow.sport.pl Bert van der Linden, dziennikarz holenderskiej gazety "AD" .

Prasa już szuka jego potencjalnych następców. Bez pracy są m.in. Louis van Gaal czy Co Adrianese. Tyle że kontrakt van Marwijka obowiązuje do 2016 r. i na razie nic nie wskazuje, by selekcjoner chciał podać się do dymisji.

Jasnej deklaracji nie ma też ze strony włoskiej federacji piłkarskiej. - Występ piłkarzy był niegodny reprezentacji Holandii. Ale nie bez przyczyny niedawno przedłużyliśmy z selekcjonerem kontrakt. Jest za wcześniej, by o tym mówić, ale nie otrzymałem od van Marwijka żadnego sygnału, że chce zrezygnować. Pytanie brzmi, czy Bert jest osobą, która potrafi odmienić tę drużynę - mówi Bert van Oostveen, szef federacji.

Piłkarze w mediach wstawiają się za van Marwijkiem. Poparcie trenerowi okazali m.in. Rafael van der Vaart i Wesley Sneijder.

- Nie chodzi o to, by kopać leżącego - powiedział van der Vaart.

- Wszyscy zawiedliśmy. Nie można winić tylko i wyłącznie trenera - mówił Sneijder.

Holendrzy opuszczają Kraków

Więcej o: