Euro 2012. Angielscy kibice przeszli przez Donieck z... trumną

Ten dziwny pochód był odpowiedzią na słowa Sola Campbella. Były obrońca przed Euro 2012 radził swoim rodakom, by nie jechali na Ukrainę, bo mogą wrócić w trumnie.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Anglicy, którzy wybrali się do Doniecka, by kibicować swoim piłkarzom, postanowili zaprotestować przeciwko niefortunnej wypowiedzi Campbella. Kilka dni przed mistrzostwami Anglik w głośnym filmie BBC "Stadiony nienawiści" stwierdził, że na Ukrainie kibice mogą spotkać się z rasistowskim zachowaniem, a także paść ofiarą przestępstwa.

W poniedziałek wieczorem angielscy kibice wybrali się na przechadzkę po mieście. Jeden z fanów niósł kartonową trumnę. Inni trzymali w rękach transparenty: "Campbell, mylisz się" i "Zrobimy, co będziemy chcieli". Wszyscy wykrzykiwali hasła skierowane przeciwko byłemu zawodnikowi Arsenalu i reprezentacji Anglii.

Sprawę opisała bulwarówka "The Sun" i portal sport.ua. - To, co mówił Campbell, jest po prostu śmieszne. Na Ukrainie czuję się świetnie, przyjęto mnie tu z otwartymi ramionami - mówi ciemnoskóry angielski kibic z Sheffield, którego cytuje ukraiński portal.

Wayne Rooney w Krakowie: Gorąca atmosfera w Doniecku? Poradzimy sobie [WIDEO]

Więcej o: