Euro 2012. Prandelli dziękuje za gola... Platiniemu

Selekcjoner reprezentacji Włoch Cesare Prandelli po wygranym 2:0 spotkaniu z Irlandią podziękował prezydentowi UEFA Michelowi Platiniemu. Powodem jest wprowadzenie dwóch dodatkowych arbitrów, którzy kontrolują sytuację w polach karnych. W poniedziałkowym meczu taki arbiter przydał się po strzale Antonio Cassano, gdy piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową, co sędzia wychwycił.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Włosi dzięki zwycięstwu nad Irlandią awansowali do ćwierćfinału Euro z drugiego miejsca w grupie C. Pierwszy gol padł po dośrodkowaniu Andrei Pirlo i strzale głową Antonio Cassano. Piłka odbiła się od poprzeczki i minimalnie przekroczyła linię bramkową. - Chciałem podziękować Michelowi Platiniemu. Bez jego decyzji o wprowadzeniu dodatkowych arbitrów, ta bramka mogła by zostać nieuznana - powiedział po meczu Cesare Prandelli

Była to jednocześnie odpowiedź na komplementy Platiniego wobec dobrej gry Włochów. - Jestem zaskoczony grą Włochów. Grają ofensywnie, co nie jest do nich podobne. To Prandelli ich tego nauczył - mówił szef UEFA.

Włochy w ćwierćfinale zmierzą się z zespołem, który zajmie pierwsze miejsce w grupie D.

Zobacz wideo
Więcej o: