Euro 2012. Blanc po Euro poprowadzi Tottenham?

Laurent Blanc, selekcjoner reprezentacji Francji, po Euro 2012 może poprowadzić Tottenham - donosi portal Sky Sports. Koguty, które niedawno zwolniły Harry'ego Redknappa, prowadzą wstępne rozmowy z byłym szkoleniowcem Bordeaux.

Kontrakt byłego obrońcy między innymi Barcelony, Interu i Manchesteru United wygasa po turnieju rozgrywanym na boiskach Polski i Ukrainy. Prowadzeni przez niego Trójkolorowi we wtorek rozegrają ostatni mecz fazy grupowej ze Szwecją. By awansować, wystarczy im remis, a możliwe jest nawet i to, że zagrają w ćwierćfinale mimo porażki.

Mimo to 46-letni szkoleniowiec prowadzi już nieformalne rozmowy z Tottenhamem, który od zwolnienia w połowie czerwca Harry'ego Redknappa pozostaje bez menedżera.

Dopóki Francja nie zakończy swojego występu na Euro 2012, oficjalne rozmowy nie będą prowadzone. Blanc przyznaje jednak, że z przyjemnością powróciłby do Premier League, w której występował jako piłkarz w latach 2001-2003.

Jak dotąd 97-krotny reprezentant Francji prowadził, oprócz reprezentacji, tylko jedną drużynę. W sezonie 2008/2009, dwoim drugim w Bordeaux, zdobył mistrzostwo i Puchar Francji. Dwukrotnie wygrał także superpuchar tego kraju.

Blanc to nie jedyny kandydat do objęcia posady menedżera Kogutów. Klub z północnego Londynu jest także zainteresowany Davidem Moyesem z Evertonu, Roberto Martinezem z Wigan i byłym szkoleniowcem Chelsea i Porto Andre Villas-Boasem.

Anglicy. Megalomani bez sukcesów

Więcej o: