Euro 2012. Vicente del Bosque zaskoczy Chorwatów. Nieoczekiwany gracz na lewej obronie

Niemały ból głowy ma trener reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque z obsadą pozycji bocznych obrońców. Być może del Bosque zdecyduje się w meczu z Chorwacją na nietypowy eksperyment

Sprawę del Bosque komplikują żółte kartki, które w poprzednich spotkaniach obejrzeli podstawowi boczni obrońcy - Alvaro Arbeloa i Jordi Alba. Jeśli któryś z nich otrzymałby żółtą kartkę w poniedziałkowym spotkaniu oznaczałoby to pauzę w meczu ćwierćfinałowym. W związku z tym hiszpański selekcjoner może zdecydować się na eksperyment i na lewej stronie defensywy wystawić... napastnika Pedro. - Jest wiele wariantów zestawienia obrony. Może zdecyduję się na trójkę środkowych obrońców bądź przesunę stopera na lewe skrzydło. Jest jeszcze opcja z wystawieniem na lewej obronie Pedro - przekonuje del Bosque na łamach dziennika "AS".

Eksperymenty w obronie del Bosque ułatwia fakt, że Hiszpanie nie muszą w meczu z Chorwacją za wszelką cenę walczyć o zwycięstwo. Do awansu do ćwierćfinału piłkarzom "La Roja" wystarczy remis.

Czy del Bosque zdecyduje się na eksperymenty w obronie Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

HISZPANIE TRENOWALI W GNIEWINIE PRZED MECZEM Z CHORWACJĄ. MAMY ZDJĘCIA!

Więcej o: