Euro 2012. W meczu z Hiszpanią Chorwaci będą przy piłce przez 10 minut?

- Hiszpanie utrzymują się przy piłce średnio przez 70 proc. meczu. Wychodzi więc na to, że na rozegranie akcji będziemy mieli w tym spotkaniu 10 minut - mówi na łamach hiszpańskiego El Pais pomocnik reprezentacji Chorwacji Luka Modrić.

Gracz Tottenhamu Hotspur miał być gwiazdą reprezentacji Chorwacji podczas Euro 2012. Jak na razie jest jednak jednym z największych rozczarowań mistrzostw. W meczu z Hiszpanami Modrić może liczyć jednak na grę od pierwszej minuty. Trener Bilić liczy na jego przebudzenie i kreatywną grę.

- Patrząc na grę Hiszpanów, będziemy mieli dwie lub trzy szansę, aby skonstruować ofensywną akcję. Musimy więc być w stu procentach skoncentrowani - uważa Modrić. - Na szczęście mamy Mandżukicia, który jest w doskonałej formie - dodaje.

Takie nastawienie Modricia nie może dziwić. W poprzednim meczu mistrzostw z Irlandią zawodnicy La Roja (wygrali 4:0) wymienili między sobą aż 860 podań (788 celnych) co stanowi najlepszy wynik w historii Euro. Z tego wyprowadzili 50 ataków, przy zaledwie 15 rywali. Rekord ustanowił również Xavi Hernandez, który podawał 136 razy (127 celnie).

- Nie myślimy o dominacji w tym meczu. Jeśli Niemcy, Holandia i Francja w bezpośrednim starciu nie potrafiły utrzymywać się dłużej przy piłce niż Hiszpanie jest niemożliwym, abyśmy my podołali. Trzeba czekać na swoją szansę i być czujnym - dodaje Modrić.

Mecz Hiszpania - Chorwacja rozpocznie się w poniedziałek o godz. 20.45. Jeżeli zakończy się on remisem 2:2 lub wyższym, obie drużyny awansują do ćwierćfinału. Jeśli w tym spotkaniu padnie inny wynik, wówczas na ostateczny układ tabeli wpływ będzie miał mecz Włochy - Irlandia.

Jak Chorwaci zagrają przeciwko Hiszpanom? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

HISZPANIE TRENOWALI W GNIEWINIE PRZED MECZEM Z CHORWACJĄ. MAMY ZDJĘCIA!

Więcej o: