Euro 2012: UEFA powoli opuszcza wroclawski stadion

Już w nocy z soboty na niedzielę, tuż po zakończeniu meczu Polska - Czechy, UEFA zaczęła czyszczenie stadionu po Euro 2012.

Przez ponad miesiąc UEFA zarządzała wrocławskim Stadionem Miejskim, na którym rozegrano trzy mecze Euro 2012. W sobotę w nocy po zakończeniu wrocławskiej części turnieju rozpoczęto rozmontowywanie elementów, które postawiono na obiekcie na czas Euro 2012.

- Pracownicy zabierają meble, ekspozycje reklamowe, tablice informacje i przede wszystkim kilometry kabli elektrycznych i telewizyjnych, jakie przywieziono na obiekt. Rozpoczęła się tuż już rozbiórka centrum prasowego, wywożone są kontenery, gdzie znajdowało się centrum telewizyjne oraz namioty, w których UEFA miała swoją stołówkę - wylicza Robert Pietryszyn, prezes spółki Wrocław 2012, zarządzającej stadionem.

Na czas Euro rozbudowano stanowiska prasowe. Teraz ta strefa będzie pomniejszona i na swoje miejsce wróci około 1200 krzesełek, co spowoduje, że pojemność stadionu będzie większa niż w czasie Euro 2012.

UEFA ma opuścić stadion do końca tego tygodnia. Od 25 czerwca znów zarządzać nim będzie spółka Wrocław 2012. Pierwszą imprezą po piłkarskich Mistrzostwach Europy, do jakiej dojdzie na obiekcie będzie "Rock in Wrocław" - cztery koncerty muzyczny. Wystąpią wówczas m.in. IRA oraz Queen.

Natomiast 21 i 22 lipca na stadionie rozegrany zostanie turniej piłkarski "Polish Masters". W rozgrywkach oprócz mistrza Polski Śląska Wrocław wystąpią trzy silne zespoły: Benfica Lizbona, Athletic Bilbao oraz PSV Eindhoven. Transmisję z meczów przeprowadzi telewizja publiczna.

Smutek Polaków, radość Czechów. Biało-czerwoni pożegnali się z Euro [GALERIA]

Więcej o: