Euro 2012. Bendtner ukarany finansowo i zawieszony

Napastnik reprezentacji Danii został ukarany zawieszeniem na jeden mecz i grzywną w wysokości 100 tysięcy euro za pokazanie reklamy sponsora w trakcie meczu Euro 2012.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Bendtner w meczu grupowym z Portugalią zdobył dwie bramki, jego drużyna przegrała 2:3. Duńczyk ciesząc się po swoim drugim trafieniu zsunął spodenki, ukazując wielki napis firmy bukmacherskiej Paddy Power. Kilka minut później firma bukmacherska zamieściła zdjęcie cieszącego się zawodnika na swoim profilu na Twitterze z podpisem, że były to "szczęśliwe majtki".

Już w piątek UEFA zapowiedziała, że wobec piłkarza zostanie wszczęte postępowanie. W poniedziałek podjęto decyzję o ukaraniu zawodnika zawieszeniem na jedno spotkanie oraz grzywną w wysokości 100 tys. euro. Bendtner ma tydzień na złożenie odwołania od momentu otrzymania decyzji.

Piłkarz został ukarany na podstawie artykułu 4 przepisów gry w piłkę nożną, który dotyczy sprzętu zawodników. Stanowi on, że piłkarzom nie wolno jest pokazywać podkoszulek zawierających hasła lub reklamy. Jeśli piłkarz zdejmie koszulkę, by odsłonić slogan, zostanie ukarany przez organizatora rozgrywek". Dodatkowo punkt 18.18 przepisów dot. rozgrywania mistrzostw Europy mówi, że każdy element stroju musi być wolny od reklam sponsorów.

Zdobądź piłkę skopaną na meczu Euro!

Więcej o: