Rosja na Euro 2012. Rosyjska prasa: Advocaat idź do diabła!

PRZEGLĄD PRASY. Rosjanie przegrywając w sobotę 0:1 z Grekami odpadli z turnieju Euro 2012. Poniedziałkowe gazety w Rosji nie kryją wściekłości. ?Idź do diabła Advocaat? - napisał Twój Dzień. Moskiewski Komsomolec piłkarzy Sbornej i szkoleniowca nazwał gnojkami.

Wszystko o reprezentacji Rosji na Euro 2012 raquo

Twój Dzień: "Złamałeś nam serce"

Tabloid "Twój Dzień" nie tylko wysyłał do diabła trenera Advocaata i na grafice zamieszonej przy artykule umieścił go wraz z rosyjskim piłkarzami w kotle, którego pilnują dwa diabełki. Oskarżył też Holendra o złamanie serca kibicom. Za porażkę w meczu z Grekami gazeta obarcza głównie selekcjonera Sbornej, ale przed krytyką nie uchronili się również piłkarze. - Zamiast myśleć o godnym reprezentowani kraju, skupiali się na premiach - napisał dziennik. - Jeśli Twoi fani ryzykują wiele, żeby tylko nie zostawić ciebie samego na boisku, w żadnym wypadku nie masz prawa przegrać, szczególnie w tak haniebnym stylu - dodaje gazeta.

Moskiewski Komsomolec: "Gnojki!"

Popularna w Moskwie gazeta swoją reprezentację określa mianem gnojków. Najbardziej krytykuje Andrija Arszawina, kapitana reprezentacji. - Jego wybryki na boisku pokazały nie tylko jego lenistwo - leniwy był zawsze - ale jak niewiele od siebie wymaga. Prawdę mówiąc nie wymaga w ogóle - napisała gazeta.

"Buranowskie dzieduszki", "Ciemna strona rosyjskiego fubolu"

Komsomolska Prawda nazwała najstarszą na Euro 2012 drużynę Buranowskimi dziadkami, nawiązując do zespołu Buranowskie Babuszki, który reprezentował Rosję na Eurowizji. Ludowy zespół z Udmurcji tworzą emerytki.

Kommiersant z kolei występ Sbornej na Euro 2012 określa mianem "ciemnej strony" rosyjskiego futbolu, przypominając, że o reprezentacji Federacji Rosyjskiej, a także kibicach znad Wołgi w zagranicznych mediach wspominało się najczęściej, głównie niepochlebnie.

Na Rosjan w Moskwie czekali tylko dziennikarze - Rosja na Euro 2012  ?

Więcej o: