Rewolucja w składzie reprezentacji Włoch. Pięć zmian, nowe ustawienie

?Corriere della sera? donosi, że na poniedziałkowy mecz z Irlandią kadra kraju z Półwyspu Apenińskiego wybiegnie w zupełnie innym zestawieniu. Selekcjoner Cesare Prandelli dokona nie tylko roszad personalnych, lecz także w taktyce.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

W pierwszych dwóch meczach szkoleniowiec wystawiał ten sam skład, choć za słabe występy krytykowani byli m.in. Mario Balotelli i Emanuela Giaccherini. Teraz obydwaj usiądą na ławce rezerwowych. Absencja pierwszego spowodowana jest kontuzją (pisaliśmy o niej TUTAJ , drugiego nowym systemem gry. Przeciwko Irlandczykom Włosi zagrają w ustawieniu 4-4-2, a nie jak do tej pory 3-5-2. Z tego powodu miejsce w składzie straci także Christian Maggio. Od początku wystąpią za to nominalni boczni obrońcy Ignazio Abate i Federico Balzaretti. Pierwszy raz po kontuzji zagra stoper Andrea Barzagli. Jego powrót oznacza, że na pozycję defensywnego pomocnika wróci Daniele De Rossi.

Zamiast narzekającego na uraz kolana Balotellego Prandelli postawi na Antonio Di Natale, a szansę debiutu na Euro 2012 dostanie także Alessandro Diamanti.

Ponadto na ławce usiądą Thiago Motta i Leonardo Bonucci.

Przewidywany skład reprezentacji Włoch: Buffon - Abate, Chiellini, Barzagli, Balzaretti - Marchisio, De Rossi, Pirlo, Diamanti - Cassano, Di Natale

Sposób Włochów na wygraną: sery, szynka parmeńska i makaron

Więcej o: