Co ma wspólnego Cristiano Ronaldo z holenderskimi piłkarzami?

"Jest jedna rzecz, która łączy gwiazdę reprezentacji Portugalii z wicemistrzami świata. Wszyscy po dwóch kolejkach fazy grupowej są ofiarami okrutnych szyderstw. W niedzielę któryś z nich uciszy wszystkich krytyków" - pisze na swojej stronie internetowej "Sports Illustrated".

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Cristiano Ronaldo wyśmiewany jest w mediach za dwie niewykorzystane sytuacje z meczu z Danią. Piłkarz gra dużo słabiej niż w Realu Madryt.

W strzelaniu goli musiał wyręczyć go Silvestre Varela, który trzy minuty przed końcem zapewnił Portugalii zwycięstwo w meczu z Danią. Z jego bramki muszą cieszyć się także Holendrzy, bo tylko dzięki niej mają jeszcze szanse na awans do ćwierćfinału. Wicemistrzowie świata nie zdobyli jeszcze punktu. - Muszę dokonać zmian - przekonuje Bert van Marwijk, selekcjoner reprezentacji Holandii.

Media w jego ojczyźnie spekulują, że szkoleniowiec posadzi na ławce którąś z największych gwiazd Arjena Robbena albo Robina van Persiego.

Po niedzielnym meczu przynajmniej jedna z drużyn pożegna się z turniejem. Holendrzy będą chcieli przełamać złą serię, bo z Portugalczykami nie radzą sobie na wielkich imprezach. Piłkarze kraju z Półwyspu Iberyjskiego eliminowali ich z Euro w 2004 roku i mistrzostw świata w Niemczech dwa lata później.

18 lat i 71 dni najmłodszego piłkarza w historii Euro

Więcej o: