Niemcy na Euro 2012. Trzy gole Gomeza w... 23 sekundy!

Mario Gomez jest jak na razie najskuteczniejszym snajperem reprezentacji Niemiec. Piłkarz Bayernu Monachium zdobył w dwóch meczach trzy gole, a kolejna szansa już w niedzielę w spotkaniu z Danią (Relacja Z Czuba i Na Żywo od 20:45). Niesamowite jest jednak jak niewiele czasu Gomez był przy piłce w trakcie dwóch dotychczasowych spotkań.

Jak wyliczono w specjalnej statystyce Prozone, Gomez podczas meczów z Portugalią i Holandią miał kontakt z futbolówką przez zaledwie 23 sekundy! Pięć sekund z piłką przy nodze (i głowie) wystarczyło niemieckiemu napastnikowi na zdobycie zwycięskiego gola w spotkaniu z Portugalią. W 72. minucie wykorzystał on podanie od Samiego Khediry i strzałem głową pokonał portugalskiego bramkarza.

Pozostałe osiemnaście sekund Gomez był przy piłce podczas meczu z Holandią wygranego 2:1. Najpierw w 24. minucie obracając się, fantastycznie przyjął piłkę zagrywaną przez Bastiana Schweinsteigera i pokonał Maartena Stekelenburga.

Czternaście minut później Gomez rozegrał piłkę z Mesutem Oezilem i Schweinsteigerem, po czym pokonał bramkarza Holandii po raz drugi. Jak widać efektywność snajpera Bayernu Monachium stoi na Euro 2012 na najwyższym poziomie.

"Nie będę oszczędzał piłkarzy" - zapowiada trener Niemiec ?