Petr Jiracek graczem meczu [OCENY]

Czesi byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie pokonali Polskę 1:0. Bohaterem spotkania został Petr Jiracek, którego trafienie z 72. minuty dało Czechom awans do ćwierćfinału.

Oceny:

Petr Cech 3+

Tym razem zagrał bezbłędnie. Pokazał klasę przy strzałach Boenischa z dystansu i główce Wasilewskiego.

Theodor Gebre Selassie 3+

Często włączał się do akcji ofensywnych i zapuszczał pod pole karne rywali. W obronie większych błędów nie popełnił.

Michal Kadlec 3+

Zagrał dobrze, razem z Sivokiem wyłączyli z gry Lewandowskiego.

Tomas Sivok 3+

Podobnie, jak Kadlec zagrał solidne spotkanie. W doliczonym czasie gry

David Limbersky 3

Zdecydowanie więcej było pożytku z jego gry, kiedy znajdował się na połowie rywala.

Petr Jiracek 4

Parę razy zakręcił Boenischem. Bardzo długo wchodził w spotkanie, ale odpalił w najważniejszym momencie. Jego bramka dała Czechom awans do ćwierćfinału.

Tomas Hubschman 4

Zawodnik od czarnej roboty. Na boisku bezcenny, dobrze rozbijał akcje polskiej drużyny.

Jaroslav Plasil 3

Mało widoczny. Fatalny szczególnie na początku spotkania, kiedy to parę razy dzięki niemu Polacy mogli zdobyć gola.

Vaclav Pilar 4

Szybki i ruchliwy. Przeprowadził kilka groźnych ataków lewym skrzydłem. Groźny w pojedynkach jeden na jeden.

Daniel Kolar 3

Zastąpił w wyjściowym składzie kontuzjowanego Tomasa Rosickiego, ale nie potrafił wziąć na siebie ciężaru gry. Brakowało jego prostopadłych podań do Barosa.

Milan Baros 2+

Bez rewelacji. W pierwszej połowie niemal niewidoczny, ożywił się dopiero po przerwie. Zagrał lepiej niż w meczu z Rosją i Grecją, ale to za mało, żeby strzelić gola.