Enis Al-Guwary, Polak grający w Szwecji: Federacja popiera trenera Erika Hamrena

Czy dojdzie do zmiany trenera reprezentacji Szwecji? Erik Hamren bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wyniki. Szkoleniowiec ma jednak poparcie futbolowych władz w swoim kraju.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Enis Al-Guwary gra w szwedzkim klubie Vasalunds IF. Mama piłkarza jest Polką, ojciec Irakijczykiem. On sam urodził się w Sztokholmie. Dobrze zna język polski, liczy, że kiedyś sam będzie występował w naszej Ekstraklasie. Teraz komentuje dla naszego portalu wyniki Szwedów w Euro.

Szwecja po dwóch grupowych porażkach definitywnie straciła szanse na awans. - Myślę, że mecz z Anglikami był w wykonaniu Szwedów całkiem niezły. Zawiodły jednak linia obrony i bramkarz. Brakło chyba też w pewnym momencie koncentracji, bo przecież ekipa trenera Hamrena prowadziła 2:1 i w ciągu kilku minut straciła potem dwie bramki - mówi Enis Al-Guwary.

Co dalej z trenerem kadry Erikiem Hamrenem? - Szwedzi są rzecz jasna mocno rozczarowani postawą swoich piłkarzy i wiele osób chciałoby zmiany na stanowisku trenera reprezentacji. Jednak szwedzka federacja wspiera Hamrena i chce, żeby kontynuował swoją pracę. Sam Hamren miał moment zawahania po meczu z Ukrainą, myślał o rezygnacji, ale zmienił swoje zdanie zaraz następnego dnia po treningu. To bardzo emocjonalny człowiek, na pewno trudno mu się pogodzić z tymi porażkami - dodaje piłkarz, który posiada polski paszport.

Reprezentacja Śląska. Drużyna na medal Euro 2012 [NASZE TYPY]>>

Więcej o: