Przed meczem Polska - Czechy: Kibice ściągają już do Wrocławia

Euro 2012: Do decydującego dla Polaków meczu z Czechami pozostało już tylko kilka godzin. Dziś Wrocław jest piłkarskim centrum Europy.

Rozpoczęliśmy odliczanie. Już zaledwie godziny dzielą nas od meczu Polska - Czechy, którym od spotkania z Rosją żyje cała Polska. Dziś oczy Europy zwrócone będę na Stadion Miejskie we Wrocławiu. Polscy kibice przewidują największe emocje od czasu rozpoczęcia się Euro 2012.

- Od kilku dni wszyscy analizują, kiedy ostatni raz wygraliśmy z Czechami, ile meczy im oddaliśmy, czy jaki był nasz najlepszy wynik w historii w walce z naszymi sąsiadami. Dziś jednak nie ma to już znaczenia. Najważniejsze jest tu i teraz. Musimy wygrać, tylko to się liczy. - wyjaśniają Polscy kibice.

Na ulicach Wrocławia pojawia się coraz więcej Czechów. Oni także przygotowują się do wielkiego piłkarskiego wydarzenia.

- Podczas naszego ostatniego meczu we Wrocławiu dosłownie zdominowaliśmy ulice. Przewagę nad Grekami mieliśmy nie tylko na boisku - żartuje Vaclav, kibic z Czech, który do Wrocławia przyjechał już w piątek. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że dziś wcale nie będzie tak łatwo zdominować przeciwników - i mówię zarówno o rywalizacji na stadionie, jak i poza nim. Nie bez powodu o Polakach mówi się, jako o najlepszych kibicach Europy.

Ogromne emocje obecne będą nie tylko na stadionie. Strefa Kibica niebawem zapełni się fanami obu reprezentacji, a już teraz na wrocławskim Rynku można spotkać pierwszych entuzjastów.

- Dziś we Wrocławiu płynie piłkarska krew - mówi z ożywieniem Mateusz, student z Poznania, który wraz z grupą przyjaciół przyjechał, by wspólnie dopingować naszą reprezentację - Chociaż w Poznaniu mamy swoją Strefę Kibica, to przyjechaliśmy tutaj. Na Stadion co prawda się nie wybieramy, ale podobno takiej atmosfery kibicowania, jaka jest we Wrocławiu, zazdrości cała Polska. Nie mogę sobie wyobrazić, co będzie się działo dzisiaj! - podkreśla.

Prezydenci, politycy, VIP-y i książęta na meczu Polska - Czechy we Wrocławiu

Czy Polska wygra z Czechami i awansuje do ćwierćfinału Euro?
Więcej o: