Szwecja na Euro 2012. Szwedzi pożegnali się z Euro 2012

Po dwóch porażkach, w meczu z Ukrainą 1:2 i 2:3 z Anglią, Szwedzi odpadli z Euro 2012. To druga po Irlandczykach drużyna, która pożegnała się z turniejem w Polsce i na Ukrainie po dwóch spotkaniach. To pierwsza od 42 lat porażka reprezentacji Szwecji z synami Albionu.

Czytaj relację z meczu Szwecja - Anglia >

W pierwszym spotkaniu grupy D Szwedzi przegrali z drużyną gospodarzy Ukrainą. Dla reprezentacji Trzech Koron strzelił gola Zlatan Ibrahimović. W lepszej dyspozycji strzeleckiej był tego dnia jednak Andrij Szewczenko, który pokonał Issaksona dwa razy.

W drugim meczu, w którym remis dawał im jeszcze matematyczne szanse na awans, podopieczni Erika Hamrena ulegli Anglikom 2:3. Do przerwy, po strzale Andy'ego Carrolla prowadziła 1:0 Anglia. W drugiej połowie spotkania padły cztery bramki. Do 78. minuty Szwedzi remisowali 2:2. Wtedy piętą bramkarza pokonał Danny Welbeck.

Ostatni mecz grupowy o przysłowiową pietruszkę Szwedzi zagrają z Francuzami 19.06 o 20:45. Zapraszamy do śledzenia relacji Zczuba i na żywo na Sport.pl.