Euro 2012. W poniedziałek UEFA ukarze Bendtnera?

UEFA oświadczyła w piątek, że zajmie się sprawą napastnika reprezentacji Danii Nicklasa Bendtnera, który ciesząc się z bramki w meczu z Portugalią pokazał bieliznę z nazwą sponsora - firmy bukmacherskiej.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Piłkarz za swoje zachowanie zostanie najprawdopodobniej ukarany. W piątek UEFA w krótkim oświadczeniu napisała, że wszczęła postępowanie przeciwko Bendtnerowi za "niewłaściwe zachowanie w trakcie meczu". Wiadomo już, że sprawą Komisja Dyscyplinarna zajmie się w poniedziałek.

Artykuł 4 przepisów gry w piłkę nożną, który dotyczy sprzętu zawodników stanowi, że piłkarzom nie wolno jest pokazywać podkoszulek zawierających hasła lub reklamy. Jeśli piłkarz zdejmie koszulkę, by odsłonić slogan, zostanie ukarany przez organizatora rozgrywek". A punkt 18.18 przepisów dot. rozgrywania mistrzostw Europy mówi, że każdy element stroju musi być wolny od reklam sponsorów.

Bendtner w meczu z Portugalią zdobył dwie bramki. Duńczyk ciesząc się po drugim trafieniu zsunął spodenki, ukazując wielki napis firmy bukmacherskiej Paddy Power. Kilka minut później firma bukmacherska zamieściła zdjęcie cieszącego się zawodnika na swoim profilu na Twitterze z podpisem, że były to "szczęśliwe majtki".

Zdobądź piłkę skopaną na meczu Euro!

Więcej o: