Euro 2012. Lukas Podolski: Chcę zagrać z Polską w ćwierćfinale

Po zwycięstwie reprezentacji Niemiec z Holandią 2:1 piłkarze reprezentacji Niemiec są bardzo blisko awansu do ćwierćfinału Euro 2012. Wymarzonym rywalem dla Niemców na tym etapie turnieju byłaby reprezentacja Polski, o czym przekonuje napastnik niemieckiej drużyny Lukas Podolski

W niedzielę meczem z Danią piłkarze Joachima Loewa powinni ostatecznie zapewnić sobie awans do ćwierćfinału Euro 2012. Spotkanie z Duńczykami będzie szczególne dla Podolskiego, dla którego, jeśli zagra w meczu, będzie to setny występ w barwach narodowych Niemiec. - Czuję się bardzo dobrze w reprezentacji Niemiec. Tak jest od mojego pierwszego meczu w barwach narodowych. Zawsze sprawiało mi to wielką radość - podkreślił Podolski na piątkowej konferencji prasowej. - Szczególnie wspominam także moje debiutanckie bramki strzelone dla Niemców w Tajlandii czy dwa gole, które strzeliłem przeciwko Polsce podczas Euro 2008. To było dla mnie wielkie przeżycie - dodał Podolski.

Niewykluczone, że również na Euro 2012 Podolski będzie mógł zagrać przeciwko Polakom. Jeśli Niemcy wygrają swoją grupę B, a Polacy zajmą drugie miejsce w grupie A, wówczas w ćwierćfinale obie drużyny zmierzą się na stadionie w Gdańsku. We wrześniu ubiegłego roku na PGE Arenie Niemcy zremisowały z Polską 2:2, ratując się przed porażką w ostatnich sekundach. - Bardzo wzruszyło mnie powitanie przez polskich kibiców, kiedy po raz pierwszy trenowaliśmy w Gdańsku. Wiele radości sprawiło mi "Sto lat" odśpiewane w moje urodziny. W sobotnim meczu będę mocno ściskał kciuki za Polaków, by awansowali do ćwierćfinału i spotkali się z nami. Ale wówczas będzie to ich ostatni mecz na Euro - przyznał ze śmiechem Podolski.

Polska - Niemcy w ćwierćfinale Euro? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

SZCZĘŚLIWY TORRES, ZAŁAMANY GIVEN. PIĘKNE ZDJĘCIA Z MECZU HISZPANIA - IRLANDIA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.