Polscy piłkarze dostali we Wrocławiu krasnale na szczęście

Piłkarska reprezentacja Polski jest już we Wrocławiu. Prosto z lotniska piłkarze pojechali do hotelu Plaza, gdzie przywitała ich 500-osobowa grupa kibiców. Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz podarował reprezentantom krasnale, które mają im jutro przynieść szczęście.

Do Wrocławia kadrowicze wylecieli po godz. 10 z lotniska warszawskiego Okęcie. Specjalnie wyczarterowany samolot wylądował w stolicy Dolnego Śląska tuż przed południem. Jako pierwszy z samolotu wysiadł selekcjoner Franciszek Smuda, za nim pozostali członkowie sztabu szkoleniowego, a na końcu główni bohaterowie jutrzejszego widowiska, czyli piłkarze. Kilka chwil później na płytę lotniska podjechał autokar reprezentacji, skąd zabrał ich prosto do hotelu Plaza, gdzie zamieszkają przed jutrzejszym meczem z Czechami.

Kwadrans po godz. 12 autokar z kadrowiczami podjechał pod hotel. Tam reprezentację przywitał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który podarował na szczęście trenerom i działaczom małe krasnale, które są maskotką miasta. Upominki były przygotowane nawet dla naszych piłkarzy, ale ci wychodzili z autokaru innymi drzwiami, czego prezydent nie zauważył. Krasnale, które są dostali więc jedynie Łukasz Piszczek i kapitan naszej drużyny Jakub Błaszczykowski. Z tym ostatnim prezydent miasta zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz, gdzie zamieszkają Polscy piłkarze [ZDJĘCIA] >>

Łowcy autografów musieli obejść się smakiem, bowiem piłkarze prosto z autobusu przeszli do hotelowego holu.

Piłkarzy przywitały okrzyki blisko 500-osobowej grupy kibiców, która szczelnie otoczyła barierki wokół hotelu. Fani, niemal w większości ubrani w biało-czerwone barwy, reprezentacyjne koszulki oraz z pomalowanymi twarzami, przywitali piłkarzy okrzykami: "Polacy jesteśmy z wami!", "Biało-czerwone to barwy niezwyciężone!", na koniec odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Piłkarze wyszli do kibiców dopiero po obiedzie. Do zdjęć pozowali i autografy rozdawali m.in.: Robert Lewandowski, Marcin Wasilewski, Dariusz Dudka, Rafał Murawski i Adrian Mierzejewski.

O godz. 20 na Stadionie Miejskim odbędzie się oficjalny trening biało-czerwonych. Będzie on zamknięty dla kibiców. Jedynie jego pierwsze 15 minut będzie otwarte dla dziennikarzy. Wcześniej odbędzie się konferencja prasowa, w której weźmie udział trener Franciszek Smuda.

Polska reprezentacja już we Wrocławiu [GALERIA]

Czy Polska wygra z Czechami i awansuje do ćwierćfinału Euro?
Więcej o: