Euro 2012. Xavi: Nasza filozofia jest niepodważalna

W spotkaniu z Irlandią Hiszpanie wreszcie zagrali tak, jak przystało na mistrzów świata i Europy. Kreatywnie w ataku, błyskotliwie technicznie i co najważniejsze skutecznie. - Byliśmy po prostu doskonali - przyznał po meczu pomocnik Hiszpanów Xavi

Jak przyznaje Xavi na łamach dziennika "Marca", filozofia, którą kierują się Hiszpanie na Euro 2012 nie podlega dyskusji. - Wersja, którą przedstawiliśmy Irlandczykom była doskonała. Zagraliśmy świetnie w ofensywie, strzeliliśmy cztery bramki i dzięki temu mamy komfort w tabeli - przyznał Xavi. - Po tak wspaniałym meczu, ciężko kogokolwiek specjalnie wyróżniać, wszyscy zagraliśmy bardzo dobrze. Taki mecz i wygrana były nam potrzebne - dla piłkarzy, dla trenera no i szczególnie dla "el Nino" Torresa - dodał pomocnik Hiszpanii.

- W meczu z Włochami nie zagraliśmy źle, ale trzeba wziąć pod uwagę, że było to spotkanie dwóch ostatnich mistrzów świata. Gramy dobrze taktycznie, nie tracimy piłek, stwarzamy sobie miejsce i okazje bramkowe. Wszystko to złożyło się na mecz z Irlandią. Na boisku można było zobaczyć wielką Hiszpanię. Mamy nadzieję, że to samo pomoże nam wygrać także w meczu z Chorwacją, choć... remis też będzie dobry - podkreślił Xavi.

Jak podoba Ci się taktyka Hiszpanów? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

SZCZĘŚLIWY TORRES, ZAŁAMANY GIVEN. PIĘKNE ZDJĘCIA Z MECZU HISZPANIA - IRLANDIA

Więcej o: