Euro 2012. Xabi Alonso przed meczem z Irlandią: To dumne walczaki, łatwo nie będzie

W 2. kolejce grupy C faworyzowani Hiszpanie zmierzą się w Gdańsku z walczącą o być albo nie być Irlandią. I choć La Roja ma wszystkie argumenty, by odnieść w tym meczu zdecydowane zwycięstwo, to do starcia z ambitnymi Irlandczykami podchodzi z dużym respektem.

Hiszpanie w pierwszym meczu fazy grupowej zremisowali z Włochami 1:1. Aby przybliżyć się do awansu do ćwierćfinału muszą wygrać w czwartek z Irlandią na PGE Arenie Gdańsk. Zadanie wydaje się nietrudne, bo Irlandczycy w 1. kolejce ulegli zdecydowanie Chorwatom (1:3), niżej przecież notowanym od Hiszpanów.

Piłkarze La Roja do starcia z piłkarzami z Zielonej Wyspy podchodzą jednak z dużym respektem.

- Oni są bardzo dumni, waleczni. Grają zespołowo, znają nas i nasze walory, łatwo więc nie będzie - mówi na łamach brytyjskiego "The Independent" pomocnik Hiszpanii Xabi Alonso. - Z drugiej strony my znamy ich też całkiem nieźle. Większość z nich gra przecież w Premier League, więc tacy zawodnicy jak ja, Cesc Fabregas czy David Silva dobrze wiedzą, na co ich stać - dodaje pomocnik La Roja.

Alonso ma receptę na zwycięstwo w czwartkowym meczu: - Musimy strzelić bramkę jako pierwsi, najlepiej na początku spotkania. Jeśli się to uda - potem będzie dużo łatwiej - zapewnia gracz Realu Madryt. - A jak się nie uda? Cóż, wtedy wszystko może się zdarzyć. Irlandia gra nieprzyjemną piłkę, w składzie zawsze ma dwóch napastników ustawionych w linii. To może trochę skomplikować naszą grę w środku pola. Ale jestem dobrej myśli - dodaje.

Czy Hiszpanie powinni obawiać się Irlandczyków? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

ŻONY I DZIEWCZYNY HISZPAŃSKICH PIŁKARZY MIESZKAJĄ LEPIEJ NIŻ GWIAZDY [ZDJĘCIA]

Więcej o: