Rafał Murawski przed Polska-Czechy: Przyzwyczailiśmy się do Stadionu Narodowego

Piłkarz Lecha Poznań wystąpił w dwóch dotychczasowych pojedynkach Polski na Euro 2012 - z Grecją i Rosją. Zapewne wybiegnie także w składzie Polaków w ostatnim meczu grupowym z Czechami, który tym razem odbędzie się nie w Warszawie, lecz we Wrocławiu.

Polska reprezentacja przenosi się do Wrocławia po dwóch meczach na większym Stadionie Narodowym w Warszawie. - Przyzwyczailiśmy się do tego obiektu i tej murawy - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Rafał Murawski, poproszony o skomentowanie tej zmiany. - Fajnie się grało w Warszawie. Jednakże na Euro 2012 gramy u siebie, wszystko jedno zatem gdzie. Publiczność we Wrocławiu na pewno pomoże nam w odniesieniu sukcesu nad Czechami.

Rafał Murawski komentował także taktykę Polaków i ustawienie z trzema defensywnymi pomocnikami, które widzieliśmy we wtorkowym starciu z Rosją. - Z Grecją graliśmy dwoma, bo trzeci był niepotrzebny. Wypadliśmy dobrze w ofensywie - powiedział. - Z Rosją należało zagęścić środek pola i przeszkadzać trójce rosyjskich pomocników, którzy umieją dobrze rozdzielać piłki. Teraz musimy zagrać odważniej, ale nie możemy sobie pozwolić na stratę bramki z Czechami. Jasne jest dla mnie jednak, że w sytuacji jaką mamy w grupie, my pomocnicy będziemy musieli podłączać się do każdej ofensywnej akcji naszego zespołu.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.