Znamy sędziego decydującego meczu Polska - Czechy

Sędzia Craig Thomson ma prowadzić sobotni mecz Polska - Czechy, który zdecyduje o tym, która z drużyn awansuje do ćwierćfinału Euro 2012. Początek spotkania we Wrocławiu o godz. 20.45. Relacja na Sport.pl

Craig Thomson arbitrem międzynarodowym jest od 2003 roku. To on w 2010 roku prowadził słynny mecz Ligi Mistrzów między Realem Madryt, a Ajaxem Amsterdam, kiedy zawodnicy "Królewskich" Xabi Alonso i Sergio Ramos na polecenie trenera Jose Mourinho grali na czas tak, by otrzymać od arbitra kolejne żółte kartki i dzięki temu pauzować w kolejnym, mało istotnym pojedynku grupowym.

Thomson był również rozjemcą meczu Włochy - Serbia w kwalifikacjach do Euro 2012. Arbiter spotkanie przerwał po sześciu minutach ponieważ ochrona nie mogła sobie poradzić z agresywnymi kibolami serbskimi, którzy rzucali na boisko race świetlne. Mecz został zweryfikowany jako walkower dla Włochów.

Na mistrzostwach Europy 40- letni Szkot sędziował jak na razie pojedynek Portugalia - Dania, który drużyna Cristiano Ronaldo wygrała w dramatycznych okolicznościach 3:2. Po tym spotkaniu do arbitra nie było w zasadzie większych pretensji. Teraz Thomson, z zawodu prawnik, będzie rozjemcą w spotkaniu Polski z Czechami, decydującym o awansie do ćwierćfinału Euro 2012. Ten mecz odbędzie się w sobotę we Wrocławiu o godz. 20.45. Polacy by wyjść z grupy A potrzebują zwycięstwa, Czesi remisu. Relacja na żywo ze spotkania na Sport.pl.