Rozpacz w Holandii: "Wstyd" i "upokorzenie"

Po porażce Robina van Persiego i kolegów z Niemcami (1:2) na łamach holenderskich mediów trwa stypa. Dziennikarze nie widzą już szans na wyjście z grupy.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Na pierwszej stronie gazety "AD" widnieje po prostu napis "Wstyd", a poniżej wypowiedzi Wesleya Sneidera i Berta van Maarvijka, którzy stwierdzili, że Holandia wciąż ma szanse na awans. "De Volkskrant" tytułuje relację z meczu z Niemcami słowami "Żadnego ataku, żadnej obrony".

"Pierwszy raz w historii nasza reprezentacja zanotowała serię trzech porażek w międzynarodowych turniejach (finał mundialu w RPA i dwie przegrane podczas Euro 2012). To także pierwsze od 17 lat dwie porażki z rzędu. W 1995 roku przegraliśmy z Czechami i Białorusią" - wymienia Voetbal International.

"De Telegraaf", który na pierwszej stronie umieścił tytuł "Oh, oh Orange" informuje, że największy kibic reprezentacji Holandii, Pomarańczowy Indianin, który zazwyczaj jeździ na każdy mecz kadry, nie czeka na ostatnie grupowe spotkanie z Portugalią i wraca do domu. "Dla niego to koniec Euro 2012" - donoszą dziennikarze.

18 lat i 71 dni najmłodszego piłkarza w historii Euro

Więcej o: