Niemcy nie wyrzucą Holandii z Euro. Kalkulatory w dłoń

Jeden z faworytów turnieju ma nóż na gardle, a porażka z Niemcami pozostawi im tylko iluzoryczne szanse (środa, godz. 20.45). W razie remisu Holendrzy w ostatniej kolejce będą musieli liczyć na... Niemców.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl ?

Inauguracyjnym meczem z Danią Holendrzy mieli rozgrzać się przed poważnymi spotkaniami. Zamiast tego zawiedli na całej linii i polegli 0:1. - W pozostałych meczach wcale nie musimy grać lepiej niż z Duńczykami. Wystarczy tylko, że w zaczniemy strzelać bramki - uważa John Heitinga, obrońca Holandii.

Z Niemcami "Pomarańczowi" stoją jednak pod ścianą. Jeśli nie wygrają, resztę turnieju spędzą z nosami nad kalkulatorami. Wszystko przez wygraną Portugalii z Danią (3:2) w drugiej kolejce.

Oto możliwe warianty dla Holendrów:

Holandia przegrywa z Niemcami i ma niewielkie szanse . By awansować musi w 3. kolejce wygrać z Portugalią, a Dania przegrać z Niemcami. Wówczas Holandia, Portugalia i Dania mają po trzy punkty i liczą się bramki między tymi zespołami.

Holandia remisuje z Niemcami i jest w grze . Musi jednak wygrać z Portugalią, a Niemcy muszą pokonać Duńczyków. W innym wypadku awansują podopieczni Mortena Olsena, bo w bezpośrednim pojedynku pokonali Holandię.

Holandia wygrywa z Niemcami i robi się bardzo ciekawie . Wszystkie zespoły mają po trzy punkty i rywalizacja w ostatniej kolejce zaczyna się niemal od nowa.

18 lat i 71 dni najmłodszego piłkarza w historii Euro

Więcej o: