Euro 2012. Biletowe szaleństwo przed meczem Polska - Czechy we Wrocławiu

Na aukcyjnych portalach internetowych ceny wejściówek na sobotni mecz Polski z Czechami dochodzą już do 2 tys. zł. To jednak początek biletowego szaleństwa, bo chętnych na obejrzenie jest kilka razy więcej, niż miejsc na stadionie.

Na portalu aukcyjnym Allegro.pl ceny biletów na sobotnie spotkanie sięgają już nawet 1700 zł. Co prawda w aukcji czytamy, że jej przedmiotem jest przewodnik UEFA po turnieju, ale trudno się nie domyślić, że chodzi właśnie o bilet na mecz. Tym bardziej, że w ogłoszeniu czytamy: "Jeśli wybierasz się na mecz Polska - Czechy, na sektor 307 rząd 48, przewodnik z pewnością ułatwi wejście na ten sektor".

Jak przeanalizował portal wroclaw.sport.pl, inni z kolei oferują przewodniki po cenie biletów, a jako prezent oferują pamiątkową wejściówkę z meczu Polska - Czechy, która ma być wysłana tuż po spotkaniu. Co prawda są one w cenie nominalnej wejściówki drugiej kategorii, która kosztuje 280 zł, ale jeśli nie mamy na ten cel przeznaczonych ponad tysiąc złotych, nie mamy po co sięgać po telefon i dzwonić pod wskazany pod aukcją numer.

Chętnych chcących zarobić na biletach jest jednak więcej. Można ich spotkać pod stadionem. Często, co jest mylące mają ze sobą kartki z napisami: "Kupię bilet", "Ticket" i "I will buy a ticket".

Bilety na mecz Polska - Rosja, pod Stadionem Narodowym można było kupić od koników za 2 tys. zł.

Przypomnijmy, że sprzedaż biletów po innej wartości niż nominalna jest niezgodna z prawem. Wejściówki na spotkania można było kupować tylko i wyłącznie na platformie biletowej UEFA. Także tam można było je sprzedać, bądź wymienić na inne. Ceny biletów na mecze fazy grupowej to kolejno 120, 280 i 480 zł.

Grecki Playboy kusi okładką: Przyjeżdżajcie do Polski na Euro 2012

Więcej o: