Euro 2012. Holendrzy mobilizują się na mecz z Niemcami

"Wóz albo przewóz", "nie dopuszczam porażki na tym etapie", "musimy wygrać"! Piłkarze reprezentacji Holandii nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów we wtorkowym meczu z Niemcami.

Rozdajemy nagrody. Opłaca się polubić nasz profil Facebook Kraków - Sport.pl ?

Holendrzy są pod ścianą, bo w pierwszym meczu mistrzostw nieoczekiwanie przegrali z Danią 0:1. - Szykuje się prawdziwa bitwa, ale my musimy udowodnić, że jesteśmy gotowi na zdobycie mistrzostwa. Dobrze wiemy, że nie będzie żadnych wymówek, po prostu musimy wygrać z Niemcami - podkreśla obrońca John Heitinga.

Bojowo nastawiony jest też trener Bert van Marwijk. - Wykluczam porażkę na tym etapie turnieju. W meczu z Danią pokazaliśmy, że potrafimy grać dobrze, kreować sytuacje podbramkowe. A w przeszłości udowadnialiśmy, że jesteśmy w stanie wygrywać z Niemcami. Dlaczego tego nie powtórzyć? - pyta selekcjoner reprezentacji Holandii.

Arjen Robben: - Dla nas ten mecz to wóz albo przewóz. Ale nadal nie brakuje nam pewności siebie. Nie tylko powinniśmy, ale przede wszystkim jesteśmy w stanie wygrać.

Niemcy też zdają sobie sprawę z rangi meczu. - Wolałbym, by Holendrzy zremisowali z Danią, bo teraz przeciwko nam muszą wygrać. Holendrzy mieli dużo szans i jestem zdziwiony, że nie padł żaden gol. To sprawia, że tym bardziej będzie nam trudniej wygrać - powiedział Joachim Loew, selekcjoner reprezentacji Niemiec.

Początek meczu Holandia - Niemcy w Charkowie we wtorek o godz. 20.45 czasu polskiego.

Holandia się zastanawia, do kogo dzwonił Robin van Persie. "Do dostawcy pizzy"?

Więcej o: