Euro 2012. Hiszpańska prasa mimo remisu z Włochami wierzy w obronę tytułu. "Boją się nas"

Największy hiszpański dziennik "Marca" wymienia dziewięć powodów, dla których wciąż to właśnie w La Roja należy widzieć głównego kandydata do zdobycia tytułu mistrza Europy. W czwartek Hiszpania gra z Irlandią w Gdańsku o 20:45. Relacja Z Czuba i Na żywo na Sport.pl

W Hiszpanii po remisie 1:1 z Włochami na PGE Arenie w Gdańsku zapanował niepokój. Piłkarze La Roja zdawali się nie być w takiej formie, do jakiej przyzwyczaili swoich fanów. Co więcej, to Włosi pierwsi objęli prowadzenie. I choć przewagę w meczu mieli Hiszpanie, to Squadra Azzurra pokazała, że konsekwentną grą (zwłaszcza w defensywie) można mistrzów zastopować.

"Marca" wymienia jednak powody, dla których to właśnie w Hiszpanach wszyscy fani piłki nożnej powinni upatrywać głównego faworyta do triumfu nie tylko w gdańsko-poznańskiej grupie C, ale i na całym Euro 2012:

1. Posiadanie piłki. W meczu z Włochami wynosiło aż 65%, żadna z drużyn nie zrobiła w 1. kolejce lepszego wyniku.

2. Doświadczenie. W mistrzostwach świata w RPA Hiszpanom także nie udało się rozpocząć turnieju od zwycięstwa, a jednak udało się im sięgnąć po główne trofeum.

3. Alternatywy. Nawet gdy w składzie nie ma nominalnego napastnika, to jego rolę z powodzeniem przejmują pomocnicy.

4. Gra piłką. Jeśli Hiszpanie są dokładni, to mało kto jest w stanie odebrać im piłkę.

5. Mentalność. Jeszcze sześć lat temu po stracie bramki z takim przeciwnikiem jak Włochy mecz mógł potoczyć się różnie. A teraz Hiszpanom udało się od razu wyrównać.

6. Bezpieczeństwo. Na tyłach, gdzie gra najlepszy bramkarz świata - Iker Casillas.

7. Szybkość reagowania. Hiszpanie strzelili wyrównującą bramkę tuż po golu Di Natale.

8. Talent. Zwłaszcza w środku pola, gdzie grają tacy wirtuozi jak Xavi i Iniesta. Żadna drużyna nie może pochwalić się zawodnikami w tej strefie boiska mającymi porównywalne umiejętności, jak duet z Barcelony.

9. Zastraszanie. Tytuł mistrzów świata i Europy działa na każdego. I budzi strach u rywali.

Zgadzasz się z taką argumentacją? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

ŻONY I DZIEWCZYNY HISZPAŃSKICH PIŁKARZY MIESZKAJĄ LEPIEJ NIŻ GWIAZDY [ZDJĘCIA]

Więcej o: