Były holenderski piłkarz: Van Marwijk powinien odejść, jeśli Holendrzy nie wygrają Euro 2012

Pierre van Hooijdonk, były zawodnik m.in. Feyenordu Rotterdam i Fenerbahce Stambuł, przekonuje, że selekcjoner powinien rozstać się z reprezentacją, jeśli nie poprowadzi jej do triumfu na mistrzostwach Europy.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Były piłkarz w poniedziałek gościł w studiu telewizji NOS w Krakowie. - Przed Van Marwijkiem ciężkie zadanie. Nie jestem przekonany, że uda się wygrać tymi piłkarzami, których ma w kadrze. Jestem jednak pewny, że jeśli Holandia nie zostanie mistrzem, drogi szkoleniowca i reprezentacji powinny się rozejść - ostro skomentował były zawodnik.

Odmiennego zdania był, także goszczący w studiu, Jan Mulder, były piłkarz Ajaksu Amsterdam i Anderlechtu Bruksela, w przeszłości także reprezentant Holandii. - Myślę, że Van Hooijdonk nieco się zagalopował. Van Marwijk wykonał wspaniałą pracę z kadrą. Mówienie, że powinien odejść, jeśli nie zdobędzie mistrzostwa to szaleństwo. Dopiero, gdyby Holendrzy z kretesem przegrali wszystkie mecze grupowe, byłbym za zwolnieniem szkoleniowca - ocenił były reprezentant.

Holandia w drugim meczu grupowym zmierzy się z Niemcami. Początek spotkania w środę o 20.45.

18 lat i 71 dni najmłodszego piłkarza w historii Euro

Więcej o: