Polska - Rosja. Sposób Rosjan na Polskę: Jeden intensywny trening

Trener przygotowania fizycznego reprezentacji Rosji - Raymond Verheijen zdradził że przed meczem z Polską, liderzy grupy A odbędą tylko jeden intensywny trening. - Najważniejsza jest świeżość - stwierdził Holender.

Polacy i Rosjanie zmierzą się we wtorek o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. W pierwszej kolejce podopieczni trenera Franciszka Smudy zremisowali z Grecją 1:1, a wielu ekspertów podkreślało, że w końcówce spotkania zabrakło im sił. Z kolei Rosjanie wygrali z Czechami aż 4:1, a jednym z powodów ich wysokiego zwycięstwa miała być przewaga fizyczna. Z jej przygotowanie w Rosji odpowiada właśnie Verheijen jest uważany za współautora sukcesu reprezentacji "Sbornej" na poprzednim na Euro 2008. Szkoleniowiec potrafił odpowiednio przygotować piłkarzy i sprawić, by na turnieju byli oni szybcy oraz dynamiczni. Teraz również Verheijen zarządził specyficzny cykl treningów przed i w trakcie Euro 2012.

Rosyjscy piłkarze przed mistrzostwami trenowali tylko raz dziennie, bowiem Holender uznał, że są oni i tak wystarczająco zmęczeni sezonem. Przed wtorkowym meczem z Polską podopieczni trenera Dicka Advocaata również będą mieli tylko jeden intensywny trening, ten przed samym spotkaniem.

- Po pojedynku z Czechami, zamiast intensywnych ćwiczeń, skupiliśmy się na odpoczynku i regeneracji. Kiedy piłkarze są w takim wieku, jak reprezentanci Rosji należy dać im czas na odzyskanie i utrzymanie świeżości - pisze na blogu holenderski szkoleniowiec, który pracuje z najstarszą kadrą w całym turnieju. Verheijen dodaje: - Na ostatnich zajęciach przed meczem było już inaczej. Wówczas piłkarze ćwiczyli taktykę, strzały na bramkę, wszystko na pełnej szybkości. Chodzi o to, by na spotkanie z Polską nie byli zbyt zrelaksowani czy mało skoncentrowani.

Holenderski szkoleniowiec jest przekonany, że jego sposób przygotowania będzie skuteczniejszy niż ten, który obrali Polacy. Oni przed Euro często mieli zajęcia dwa razy dziennie, a niektóre z nich były bardzo ciężkie. - W przypadku przygotowań do tak krótkiego turnieju jak mistrzostwa Europy, najważniejsza jest świeżość. Dzięki niej, po trudnym sezonie piłkarze nadal będą w szczycie swoich możliwości - stwierdza Holender.

Zobacz, jakie piłkarskie WAG's mogą przyjechać do Wrocławia na Euro [ZDJĘCIA]

Więcej o: