Steven Gerrard: Jego talent eksploduje tak, jak Wayne'a Rooney'a

Kapitan reprezentacji Anglii po meczu z Francją (1:1) chwalił debiutanta Alexa Oxlade'a-Chamberlaina. Porównuje go do Rooney'a, który w 2004 roku także rozpoczynał międzynarodową karierę na mistrzostwach Europy.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

Rooney na swoich pierwszych mistrzostwach strzelił cztery gole po dwa Szwajcarii i Chorwacji, co zapewniło mu tytuł wicekróla strzelców. Jednak przedwcześnie musiał zakończyć turniej z powodu kontuzji śródstopia. Oxlade-Chamberlain idzie w jego ślady i został drugim najmłodszym reprezentantem Anglii, który zadebiutował na międzynarodowej imprezie.

Gerrard zauważa podobieństwo w jego stylu gry do gwiazdy Manchesteru United. - Mamy wielu młodych, ale bardzo utalentowanych piłkarzy - mówi. - Myślę, że Rooney udowodnił już kilka lat temu, że jeżeli jesteś dobry, to wiek nie ma znaczenia. Alex pokazał, że posiada odpowiednie umiejętności, by grać na wysokim poziomie. Musi jeszcze wiele się nauczyć, ale grając z bardziej doświadczonymi zawodnika przyjdzie mu to o wiele łatwiej i szybciej.

Młody pomocnik Arsenalu niespodziewanie wygrał rywalizację na lewej pomocy z bardziej doświadczonymi Theo Walcottem i Stuartem Downingiem. - Francuzi przeważali, ale potrafiliśmy dorównać im kroku - przekonuje Oxlade-Chamberlain. - Myślę, że zagrałem dobrze. Denerwowałem się, bo nie mogłem w pełni pokazać swoich umiejętności, bo za rzadko graliśmy skrzydłami.

Epatująca komunizmem Nowa Huta stanie się symbolem... słabości angielskiej piłki?

Więcej o: