Anglia na Euro 2012. Kontuzja... trenera bramkarzy

Podczas rozgrzewki przed meczem z Francją kontuzji doznał trener bramkarzy reprezentacji Anglii, Ray Clemence. Uraz jest tak poważny, że 63-latek musi wrócić na Wyspy i przejść konieczną operację.

Grupy i terminarz Euro 2012 ?

Clemence doznał kontuzji ścięgna Achillesa, gdy prowadził rozgrzewkę z Joe Hartem, bramkarzem Anglików na spotkanie z Francją. W opuszczeniu boiska pomogli mu dwaj członkowie sztabu szkoleniowego.

Były bramkarz Liverpoolu i Tottenhamu siedział na stadionie do końca zremisowanego 1:1 meczu, ale kontuzja okazała się zbyt poważna, by mógł zostać z reprezentacją na następne spotkania.

- Nasza czarna seria związana z kontuzjami trwa dalej. Ray Clemence naderwał ścięgno Achillesa podczas rozgrzewki - mówił selekcjoner Roy Hodgson. - Odczuwa straszny ból i musi wrócić do Anglii na operację - dodał.

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Anglicy zostali osłabieni przez urazy Franka Lamparda, Garetha Barry'ego, Gary'ego Cahilla i Johna Ruddy'ego.

W drugiej kolejce fazy grupowej Wyspiarze zmierzą się z reprezentacją Szwecji. Mecz odbędzie się w piątek o 20:45. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Błyskotliwy obrońca, skrzydłowy słabiutki. Oceny Anglików po meczu z Francją ?

Więcej o: