Euro 2012. Oceny Ukraińców za mecz ze Szwecją. Najlepszy byłweteran

Nazarenko, Konoplianka i oczywiście strzelec dwóch goli Andrij Szewczenko byli najlepszymi zawodnikami Ukrainy w wygranym 2:1 meczu ze Szwecją. Zobacz jak oceniliśmy wszystkich graczy Ołeha Błochina.

Andrij Piatow - 3

Przy straconym golu nie miał nic do powiedzenia, a poza tym niewiele się napracował. Co ważne, sprzyjało mu szczęście , bo gdyby po bombie Ibrahimovicia piłka nie leciałaby prosto w niego, to nie miałby nic do powiedzenia. W końcówce dwukrotnie był sam na sam z rywalami, którzy nie potrafili jednak trafić w bramkę

Ołeh Husiew - 4

To pomocnik ustawiony przez selekcjonera na prawej obronie. W ofensywie jest lepszy niż w rozbijaniu ataków. Szwedzi gralli jednak na tyle schematycznie, że nie wykorzystali jego słabości. Kilka razy jednak mógł interweniować lepiej. Za to przy atakach Ukrainy razem z Konopljanką tworzą niesamowicie groźny duet

Taras Michałyk - 3

To kolejne zaskoczenie w składzie "sbirnej". Wypadł przeciętnie, choć trzeba pamiętać, że miał przed sobą Ibrahimovicia. W końcówce pogubił się.

Jewhen Chaczeridi - 3+

Wyszedł na boisko z zadaniem podjęcia walki z Ibrahimoviciem, czasami walki wręcz. Jego 197 cm wzrostu i siła przydały się wielokrotnie, ale gdy Szwedzi zaatakowali większą liczbą zawodników, popełniał błędy.

Jewhen Selin - 4

Chyba najlepszy w ukraińskiej defensywie. Mało efektowny, ale pewny,.

Andrij Jarmolenko - 4+

Wschodząca gwiazda ukraińskiej piłki potwierdziła wielki możliwości. To po jego dośrodkowaniu Szewczenko wyrównał, a akcje siały grozę w szwedzkiej defensywie. Podobno może trafić z Dynama Kijów do Juventusu. Możliwości ma ogromne.

Anatolij Tymoszczuk - 4

Mózg drużyny. Potwierdził to w trudnych momentach, kiedy wprowadzał spokój w grze.

Serhij Nazarenko - 5

O takim liderze drugiej linii marzy Franciszek Smuda. Większość ataków zaczynała się od niego.

Jewhen Konoplianka - 5

Świetny mecz 23-letniego skrzydłowego. Nie dość, że szalał na skrzydle, to jeszcze był groźny pod bramką

Andrij Szewczenko - 5

Kapitalny występ weterana. To był Szewczenko jak sprzed ośmiu lat, kiedy zdobył Złotą piłkę France Football dla najlepszego piłkarza Europy.

Andrij Woronin - 4

Bardzo groźny w pierwszej połowie, po przerwie mniej spektakularny w ataku, ale walczył za trzech.

Artiem Milewskij - 3

Dał bardzo dobrą zmianę. Przede wszystkim starał się utrzymywać przy piłce, by odciążyć defensywę

Rusłan Rotań i Marko Dević grali za krótko.

Ibrahimović najlepszy. Zobacz jak oceniliśmy Szwedów ?

Więcej o: