Euro 2012. Gdańsk czeka na najazd kibiców z Irlandii. "Nie boimy się"

- Zdajemy sobie sprawę, że w czwartek będzie u nas jeszcze więcej ludzi, niż przy okazji meczu Hiszpania - Włochy, ale nie boimy się najazdu Irlandczyków. Zapraszamy! - mówi wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski.

W niedzielę, kiedy w Gdańsku odbyło się spotkanie Hiszpania - Włochy, ulica miasta od wczesnych godzin porannych zamieniły się w czerwono-żółte morze hiszpańskich kibiców. Było ich zdecydowanie więcej niż Włochów, a fani z obu krajów stworzyli na mieście wspaniałą atmosferę. Zarówno przed meczem, jak i (albo przede wszystkim) po jego zakończeniu. Nieoficjalnie mówi się, że na ulicach Gdańska (nie licząc Strefy Kibica, która znajduje się poza centrum) bawiło się w niedzielę ok. 22 tys. fanów, ale... to dopiero rozgrzewka.

W czwartek do i tak licznych kibiców z Hiszpanii dołączą jeszcze liczniejsi fani z Irlandii, bo obie drużyny zmierzą się wieczorem na PGE Arenie. Tego dnia w Gdańsku spodziewanych jest nawet 45 tys. fanów z Irlandii i Hiszpanii. Ale w Gdańsku, choć już w niedzielę było ciasno, zachowują spokój.

- Zdajemy sobie sprawę, że w czwartek będzie u nas jeszcze więcej ludzi, niż przy okazji meczu Hiszpania - Włochy, ale nie boimy się najazdu Irlandczyków. Zapraszamy! - mówi wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski. - Niemal na każdym kroku jesteśmy chwaleni za organizację Euro w Gdańsku, ale to nie może nas uśpić. Cały czas musimy udoskonalać organizację poszczególnych sektorów, bo spodziewamy się, że największe wyzwanie będzie nas czekać dopiero z okazji ćwierćfinału, który odbędzie się w Gdańsku 22 czerwca.

Komu będziesz kibicował - Hiszpanii czy Irlandii? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

HISZPANIE ZALALI GDAŃSK, RZĄDZĄ NA ULICACH [ZDJĘCIA]

Więcej o: