Johan Cruyff analizuje: Gra Holendrów musi się zmienić

Holenderscy piłkarze są pod ścianą. Po porażce 0:1 z Danią nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów z Niemcami ani Portugalią.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

W sobotnim meczu z Danią Holendrzy przeważali, ale marnowali okazje. Zawiódł m.in. rażący nieskutecznością Robin van Persie. Nie pomagały najwyższej klasy podania Wesley'a Sneijdera. - Potrzeba jak najszybszej poprawy. Holenderscy piłkarze muszą wyciągnąć wnioski z błędów, jakie popełnili w meczu przeciwko Danii. Rozrzutność pod bramką rywala nie była największym problemem. Najgorsze jest to, że brakowało walki w decydujących momentach - pisze Cruyff w dzienniku "De Telegraaf".

Była gwiazda m.in. Ajaksu Amsterdam skrytykował m.in. Marka van Bommela oraz Nigela de Jong i napisał, że Holendrzy w sobotę byli podzieleni. "Była zbyt duża luka między formacjami. Wesley Sneijder musi grać głębiej, a nie ustawiać się 25 metrów za napastnikami" - uważa Cruyff.

Tymczasem Holendrów mogła zgubić... zbyt duża pewność siebie. W porażkę nie mógł uwierzyć m.in. John Heitinga. - To cud. Duńczycy mieli ledwie pół szansy i to wykorzystali. Nie grali zbyt dobrze. Nawet Nicklas Bendtner w końcówce grał niemal jako stoper - przekonywał piłkarz Evertonu.

Holendrzy będą mieli okazję do rehabilitacji w środę - zagrają w Charkowie z Niemcami.

18 lat i 71 dni najmłodszego piłkarza w historii Euro

Więcej o: