Euro 2012. Trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew: Czasem bywam nieobliczalny

Po zwycięstwie na Portugalią reprezentację Niemiec czeka w środę spotkanie z Holandią. Wygrywając w Charkowie z drużyną ?Pomarańczowych? kadra Joachima Loewa zapewni sobie awans do ćwierćfinału. Selekcjoner Niemców wciąż ma jednak problem z napastnikami

Choć Niemcy w pierwszym meczu pokonali Portugalię 1:0, to w niemieckich mediach na piłkarzy spadła fala krytyki. Szczególnie oberwało się Mario Gomezowi, który strzelił co prawda zwycięską bramkę, ale poza tym zagrał wg katastrofalnie słabo. Szczególnie ostro Gomeza potraktował był reprezentant Niemiec Mehmet Scholl. W obronę swojego podopiecznego na poniedziałkowej konferencji prasowej wziął trener Loew. - Dla piłkarza najważniejsza powinna być ocena, którą wystawia mu trener. Bo przecież, jak mawia Giovanni Trapattoni, trener nie jest idiotą. A ja jestem zdania, że Gomez dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków, również w defensywie - podkreślał Loew.

Sam zawodników nie przejmuje się negatywnymi komentarzami. - Od dwóch lat jestem najlepszym niemieckim napastnikiem, po Leo Messim strzeliłem najwięcej bramek w Lidze Mistrzów. Niby dlaczego mam cokolwiek zmieniać w swojej grze? - pytał Gomez.

Czy zatem to Gomez zagra w środę przeciwko Holendrom? - Jestem trenerem już kilka lat i można stwierdzić, że nie zawsze jestem obliczalny - śmiał się Loew. Alternatywą dla Gomeza byłby Miroslav Klose, który narzekał ostatnio na kontuzję pleców. Jednak jak przekonują w sztabie Niemców, stan zdrowie Klose znacznie się poprawił.

Kto lepszy? Gomez czy Klose? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

NIEMIECKIE WAG's W GDAŃSKU! A CO Z PIĘKNOŚCIAMI PIŁKARZY INNYCH DRUŻYN? [FOTO]

Więcej o: