"Wojownik" Terry ma poprowadzić Anglików do zwycięstwa nad Francją

Roy Hodgosn, szkoleniowiec Anglików wierzy, że jego podopiecznych do triumfu w pierwszym spotkaniu grupowym poprowadzi John Terry, obrońca, który w tym roku sięgnął z Chelsea po puchar Ligi Mistrzów.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Przed pierwszym meczem Anglików na Euro 2012 Hodgson oświadczył, że to Terry ma być w poniedziałek z meczu Francją liderem angielskiego zespołu. Trener liczy na doświadczenie, umiejętności i silną osobowość zawodnika. - John ma charakter wojownika. To niezwykle doświadczony piłkarz, który dodatkowo ma za sobą świetny sezon w Chelsea. Potrafi pociągnąć za sobą resztę drużyny. Mam głęboką nadzieję, że na tym turnieju pokaże wszystkie swoje umiejętności, które przez lata prezentował na arenie międzynarodowej - mówi Hodgson na łamach angielskich mediów.

Selekcjoner przekonuje, że sam piłkarz wie, jak wielkie wyzwanie czeka go podczas mistrzostw: - John czuje, że Euro to świetna okazja do tego, by pokazać to, co potrafi najlepiej. Wszyscy wiemy na co go stać, teraz musi to udowodnić.

Szkoleniowiec nie skomentował oskarżeń o rasistowskie zachowanie, które pod adresem piłkarza skierował brat Anton Ferdinand, brat Rio. Terry nie przyznaje się do zarzutów, a Hodgson podkreśla, że wybierając skład kierował się jedynie względami sportowymi.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

Anglia na Euro 2012. Roy Hodgson - starszy pan na kryzys

Więcej o: