Wayne Rooney dostał flagę z autografami młodych piłkarzy z Małopolski

Zwycięzcy małopolskiego finału akcji ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku? podczas oficjalnego treningu Anglików spotkali się z podopiecznymi Roy'a Hodgsona i wręczyli im angielską flagę z własnymi podpisami. Prezent w imieniu kolegów odebrał napastnik Manchesteru United.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

Małopolska edycję turnieju zwyciężyły Szkoła Podstawowa z Jelnej (drużyna kobieca) i Szkoła Podstawowa nr 119 z Krakowa (zespół chłopców). Nagrodą za triumf w rozgrywkach wojewódzkich było spotkanie z jedną z reprezentacji, która bierze udział w Euro 2012. Młodym zawodnikom z Małopolski przypadło w udziale spotkanie właśnie z Anglikami. Piłkarze reprezentacji, która podczas mistrzostw mieszka w Hotelu Starym otrzymali nie tylko podpisaną flagę, ale także życzenia powodzenia w turnieju. Spotkanie dzieci z piłkarzami odbyło się w ramach "Akcji Flaga". Każda drużyna, która zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich, podpisała flagę jednego z uczestników Euro 2012, a następnie wręczyła ją przedstawicielowi danej reprezentacji.

Zwycięzców z Małopolski czeka walka w dalszej fazie turnieju i rywalizacja z najlepszymi zespołami z pozostałych województw. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz drużyny, która wygra Euro 2012. Zwycięzcy poprzednich edycji odwiedzili już takie stadiony jak camp Nou, Santiago Bernabeu, czy San Siro.

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to największy Turniej dla dziesięciolatków w Europie. Tylko w Małopolsce do tegorocznej edycji rozgrywek zgłosiło się prawie 14 000 dzieci, a w całej Polsce ponad 140 000.

Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl ?

W reprezentacji Anglii wielka motywacja. Jeśli wygrają...

Więcej o: