Włoski piłkarz po meczu z Hiszpanią: Jesteśmy zwarci jak legion

Cztery lata temu na Euro w Austrii i Szwajcarii Włosi odpadli po przegranych rzutach karnych z Hiszpanią. Jednego nie wykorzystał Antonio Di Natale. W niedzielę napastnik znalazł już sposób na Ikera Casillasa.

Wypełnij sobie Euro - wytypuj wyniki!

- Udało mi się zmazać plamę. To wspaniałe uczucie strzelić gola tak utytułowanej drużynie - przekonuje gracz na łamach "Corriere della sera".

Zawodnik Udinese pojawił się na boisku w 57. minucie, a chwilę później zdobył gola. Błyskawicznie odpowiedział na niego Cesc Fabregas. - Remis jest sprawiedliwy - uważa Di Natale. - Czy wywalczyłem sobie miejsce w podstawowym składzie? To pytanie do selekcjonera Cesare Prandellego. Ja jestem gotowy do tego, by grać od początku.

Po spotkaniu z mistrzami świata i Europy we Włoszech zapanowała euforia. Jeszcze kilka dni przed pojedynkiem prasa pisała, że w razie klęski nowym szkoleniowcem kadry będzie Roberto Mancini. Jeden mecz wystarczył jednak do tego, by szef włoskiej federacji Giancarlo Abete zadeklarował, że Prandelli pozostanie na stanowisku przynajmniej do finałów mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku.

Z punktu cieszą się także piłkarze. Obrońca Giorgio Chiellini napisał na profilach kolegów z kadry na Twitterze: "Jesteśmy zwarci jak legion" i obok tego wrzucił zdjęcie, na którym Andres Iniesta jest otoczony przez trzech Włochów.

Euro 2012. Na Włochów czeka 22-letnia piłka z mundialu i 42-calowe telewizory

Więcej o: