Chorwaci zachwyceni zwycięstwem nad Irlandią

- To była Chorwacja, którą chcielibyśmy zawsze oglądać - mówił w Poznaniu pomocnik Chorwatów Luka Modrić po pokonaniu 3:1 Irlandii. - Zagraliśmy fenomenalny mecz - cieszył się jego kolega z drugiej linii reprezentacji Ivan Rakitić.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Chorwaci, którzy na poprzednim Euro wygrali wszystkie mecze grupowe (z Austrią, Niemcami i Polską), udział na turnieju w Polsce i na Ukrainie rozpoczęli od efektownego zwycięstwa nad Irlandią. W Poznaniu prowadzili 3:1 już w 48. minucie i potem kontrolowali spotkanie. Zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze. - Byliśmy lepszym zespołem od Irlandii. Zagraliśmy fenomenalny mecz i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - mówił Ivan Rakitić.

Lider Chorwatów, pomocnik Tottenhamu Hotspur Luka Modrić, podkreślał, że on i jego koledzy zrobili w niedzielę to, co do nich należało - od początku do końca walczyli o zwycięstwo. - Wiedzieliśmy, że jesteśmy lepsi od Irlandczyków. Oni mogli zrobić nam krzywdę tylko po stałych fragmentach gry, ale nie zdziałali zbyt wiele - mówił Luka Modrić, który podkreślał, że atmosfera na trybunach była fantastyczna, a kibice niesamowici. - To wielkie zwycięstwo i teraz powinno nam być łatwiej w kolejnych meczach - dodał niewysoki rozgrywający.

Doskonałą atmosferę podkreślał też inny chorwacki pomocnik, Niko Kranjcar. - To był znakomity mecz - mówił. - Taktyka przygotowana przez naszego trenera zdecydowanie zadziałała. Wszyscy wierzymy, że jesteśmy w stanie osiągnąć wiele na tym Euro - dodał. Niko Kranjcar przyznał, że teraz jego zespół czekają dwa mecze, w których Chorwaci - w przeciwieństwie do spotkania z Irlandią - nie będą faworytami. W czwartek zespół z Bałkanów zagra w Poznaniu z Włochami, a na zakończenie fazy grupowej - z Hiszpanią. - Już w poprzednich mistrzostwach pokazaliśmy, że umiemy sobie radzić w meczach z teoretycznie silniejszymi zespołami - mówił.

Wkład trenera Slavena Bilicia w pokonanie Irlandczyków docenił również Nikica Jelavić, który w niedzielę strzelił drugą bramkę dla Chorwatów. - Wykonaliśmy wszystko, co trener kazał nam robić: atakowaliśmy, naciskaliśmy na rywali, stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji bramkowych. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech punktów - podsumował.

Robbie Keane, Mario Balotelli, Luka Modrić... Zobacz, kto na Euro 2012 zagra w Poznaniu

Więcej o: