Euro 2012. Mandżukić szóstym najszybszym strzelcem ME

Mario Mandżukić zdobył bramkę dla Chorwacji w meczu z Irlandią już dwie minuty i 37 sekund po rozpoczęciu meczu. To jak na razie najszybciej strzelony gola na turnieju w Polsce i na Ukrainie i szósta bramka w historii mistrzostw Europy.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Strinić wywalczył rzut rożny, po którym zakotłowało się w polu karnym. Zamykający akcję Srna dośrodkował z prawej strony, a Mario Mandzukić strzelił głową lekko, ale bramkarz nie sięgnął piłki lecącej w prawy róg bramki. Futbolówka linię bramkową przekroczyła w drugiej minucie i 37 sekundzie - to najszybciej zdobyta bramka na turnieju w Polsce i na Ukrainie i szósta w historii mistrzostw Europy.

Minimalnie szybciej od Chorwata gola strzelił 16 lat temu Christo Stoiczkow w meczu Bułgarii z Rumunią. Autorem najszybszego gola w historii Euro jest Rosjanin Dmitri Kiriczenko, który osiem lat temu na turnieju w Portugalii w meczu z Grecją, wygranym przez Rosjan 2:1, zdobył bramkę na 1:0 w pierwszej minucie i siódmej sekundzie.